logo

Zielonym do Góry

Wszystkich Świętych Łódź Róże


Wszystkich Świętych

to czas zadumy. Wspominamy bliskich, których kochliśmy, którzy pozostaną w naszych sercach na zawsze. Spotykamy się z rodziną, przyjaciólmi, przynosimy Wiązanki na Wszystkich Świętych, zapalmy znicz, który w dzisiejszych czasach symbolizuje obecność Boga, wiarę oraz radość.Ogień jest wyrazem naszej wiary w życie wieczne, niszczy kłamstwo oraz grzech, rozjaśnia przy tym mroki niewiedzy.

Pamiętajmy, że zmarli potrzebują modlitwy przez cały rok, nie tylko w Święto Zmarłych i nie tylko, gdy jesteśmy na cmentarzu. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość....." to modlitwa, którą możemy zmówić za bliskich w drodze do pracy, do domu. Będąc na cmentarzu zapalając znicza, kładąc wiązankę lub wianek na Dzień Zmarłych, Dzień Zaduszny pomyślmy o tych, którzy odeszli oraz o przyszłym spotkaniu z Nimi w niebie. Nasze życie również przemija pochylmy się nad nim, kiedy bedziemy na grobach bliskich zapalając znicz. 

Zapalanie znicza ma ponadwiekową tradycję. Jeszcze przed przyjściem Pana Jezusa, kiedy to w miejscu pochuwku zmarłych odprawiano obrzęd Dziadów, aby przywołać Dusze Zmarłych. Światło zapalane w miejscu pochówku miało ogrzać przywołane dusze oraz wskazać drogę do domu. 

Dziś w dowód pamięci Zmarłych Modlimy się, przynosimy Kwiaty na groby, zapalamy znicze, zwolnijmy choć na chwilę.

Dostawa kwiatów na groby bliskich, Poczta Kwiatowa, Kwiaciarnia Łódź

Zapraszamy do kwiaciarnii:
Łódzka Kwiaciarnia Pokolenia
Łódź ul. Kopernika 65

Wykonanie : bezkompasu.net